Пошук
  • єБазарник

Трендова зелень для салатів


Наближається спека, а нашому організму хочеться легкої їжі, не забуваючи про різноманітність. Саме тому популярності набирають різновиди салатних рослин.


Ми вибрали ТОП-3 салатні рослини, які є корисними та популярними серед прихильників здорового та все ж смачного харчування!


Базилік


Базилік городній відноситься до пряних трав. Цінність листя полягає в наборі корисних вітамінів – С, В1, В2, РР, а також в нього входить невеликий склад ефірних масел, який і надає базиліку такий чудовий запах.


Базилік відноситься до ряду однорічних, пряних, городніх рослин. Максимальна висота базиліка досягає 80 сантиметрів. Завжди з величезною кількістю листя, яке густо огортає рослину. Побачити цвітіння базиліка можна з середини липня до початку вересня.Насіння базиліка під розсаду висівають, як правило, лише на початку квітня, не пізніше. Для розсади підійде невеликий ящик або горщик з відмінно политою грунтовою сумішшю. Насіння висаджують на глибину 1 см, іноді на половину сантиметра, а відстань між рядами дотримуємося близько 5 см. Далі ящик ставимо в тепле, добре освітлюване місце, в якому температура повітря не менш ніж 20 градусів. При такій температурі спостерігати всхід будете через 5 днів. Наступний крок полягає в початку висадки розсади базиліка в горщики і далі на постійне місце, в город.


Посадку рослин у відкритий грунт починаємо в кінці травня. При цьому намагаємося вибрати для посадки саме похмурий день або коли сонце не сильно смажить. Після цього гарненько поливаємо всі рослини (джерело)


Базилік можна не тільи додавати в салат, а ще й зробити соуси для пасти. Найвідоміша серед заправок - песто.


Базилік, як і песто, можна завжди продати на єБазар


Рукола


До складу гірчичної трави входить вітамін A (бета-каротин), вітаміни групи B, вітаміни C, K і E, а також цинк, селен, магній, марганець, мідь, фосфор, натрій і залізо. Маючи біологічну активність, рукола благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту й процеси травлення. Рукола знищує віруси й бактерії, збільшує кількість гемоглобіну, зміцнює імунну систему людини, знижує рівень цукру в крові, регулює водно-сольовий обмін. Оскільки вітамін K, що входить до складу руколи, сприяє підвищенню згортання крові та загоєнню ран, вона рекомендована до вживання людям, що страждають від підвищеного артеріального тиску й венозної хвороби.


Посадка руколи на грядку здійснюється в квітні, коли температура повітря в саду підніметься до 9-10 ºC. Рукола не любить занадто яскравого сонця, проте і в затінку її садити небажано. Вибирати для неї ділянку слід у такому місці, де до обіду сонце, а в полуденний час - затінок. Найкращими попередниками для рослини є бобові, гарбузові культури, томати, морква і картопля. Небажано робити грядку для руколи там, де росли її капустяні родичі – хрін, редька, ріпа, редис, дайкон, бруква й усі види капусти – як мінімум три роки.Айсберг


Листя у салата айсберг гофроване, соковите, хрустке. Він не має різкого смаку, тому цей салат можна використовувати в поєднанні з більшістю продуктів: м’ясом, рибою, морепродуктами, іншими овочами. Гарний «Айсберг» для приготування бутербродів, добре виходить з різними соусами. Хрустке, соковите, листя цього салату можна використовувати для голубців. Зберігається він досить довго, до двох-трьох тижнів.Салат можна вирощувати як через розсаду, так і посівом прямо в ґрунт. У цього салату досить тривалий вегетаційний період, тому розсадний спосіб краще.


Розсаду висаджують на добре освітлену ділянку без застою води. Салат айсберг надає перевагу ґрунту близькому до нейтрального. Якщо він кислий, то необхідно внести розкислювачі. Зрізати качани можна, коли вони досягнуть розміру 8-10 см.


Вирощуй вдома, продавай на єБазар

163 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі