Пошук
  • єБазарник

Як обрати сорт, що потрібен саме тобі

Оновлено: 9 серп 2020 р.


Джерело https://greenval.org

Нещодавно, спільнота Зелена Садиба проводила опитування серед своїх читачів щодо найкращої на їхню думку картоплі 🥔🍠


Звичайно, смаки у всих різні, а один і той же сорт може мати різний смак в чорноземі чи в піщаних ґрунтах. Але однозначно, ці 10 сортів картоплі можна вважати найпопулярнішими в Україні.


І перед початком картопляного сезону, саме варто нагадати про топ-10 сортів картоплі.


Важливо знати! Всі столові сорти картоплі за кулінарними властивостями діляться на 4 групи:


А– картопля салатного типу з щільним м’якушем. Не розварюється, висоководяниста, з низьким вмістом крохмалю. Ідеально підходить для салатів, смаження і барбекю.

B– універсальна картопля з помірно щільним м’якушем, слабкою борошнистістю і помірною водянистістю. Злегка розварюється. В кінці відварювання м’якоть стає крихкою, а при смаженні – м’яка всередині, але з хрусткою скоринкою. Підходить для приготування різноманітних страв.

C–бульби з м’якою м’якоттю, середньої борошнистої, сильно розварюються. Такі сорти містять більше крохмалю, ніж сорти групи А і B. Використовуються для приготування пюре і начинок, гарно підходять для запікання.

D—картопля, яка повністю розварюється. Бульби з м’якою консистенцією, дуже борошнисті і не водянисті.


1. Картопля "Беларосса"


Оригінатор: EUROPLANT Pflanzenzucht GmbH (Німеччина). Швидко вариться, помірно розварюється, урожайна. Суперранній сорт, що характеризується дуже великими бульбами. Тип відварювання В, практично не змінює колір після термічної обробки.


Сорт картоплі «Беллароза» може похвалитися гарними врожаями на будь-яких ґрунтах і високою стійкістю до посухи. Для дуже раннього врожаю рекомендується бульби перед посадкою проростити.

2. Картопля «Пікассо»


Оригінатор: Agrico (Нідерланди). Оптимальний сорт картоплі для зберігання, середньопізній (95-105 днів), високоврожайний. Бульби приємного смаку, овальні, жовтого кольору. Цей сорт також відносять до кулінарного типу В.


Серед переваг – висока посухостійкість і мала чутливість до фітофторозу і парші. Потребує, порівняно з іншими сортами, меншої кількості внесення азотних добрив.

3. Картопля «Рів’єра»


Оригінатор: Agrico (Нідерланди). Надранній (можна підкопувати перший врожай через 35 днів після посадки!), високоврожайний сорт картоплі, бульби якої відрізняються гарним смаком, чудовою стійкістю до посухи і спеки, малою чутливістю до вірусних захворювань. Відноситься до кулінарної групи АВ (в залежності від ґрунту).

Картопля «Рів’єра» (Riviera)


Сорт «Рів’єра» дозволяяє в південних регіонах вирощувати два врожаї за сезон. Для кращого зберігання рекомендується контролювати використання азотних добрив.

4. Картопля «Слов’янка»


Оригінатор: Інститут картоплярства НААН України. Середньопізній сорт (100-120 днів). Шкірка частково червона, м’якоть – кремова. Бульби продовгуваті з дрібними вічками. Високі смакові якості, кулінарний тип АВ. Бульби не дуже розварюються, зберігають форму і колір. Картопля гарно зберігається і має високу стійкість до багатьох хвороб.


Серед особливостей, можна відзначити те, що цей сорт вимагає, порівняно з іншими, більш родючого ґрунту. Але при цьому росте на різних ґрунтах з однаково хорошою врожайністю при своєчасному внесенні добрив.

5. Картопля «Гранада» (Granada)


Оригінатор: Solana GmbH & Co. KG (Німеччина). Високоврожайний середньопізній сорт (95-110 днів), виведений в 2015 році, але вже завоювавший велику популярність в Україні. Серед переваг — невибагливий у догляді, стійкий до посухи і більшості хвороб. Універсальний столовий сорт картоплі. Колір шкірки і м’якоті світло-жовтий.


Росте на будь-яких ґрунтах, гарно реагує на внесення добрив.6. Картопля «Мелоді»


Оригінатор: C.MEIJER B.V. (Нідерланди). Середньопізній сорт картоплі (115-120 днів). Бульби підходять для приготування будь-яких страв, гарні на смак, добре розварюються, м’якоть не темніє при відварюванні. Колір шкірки і м’якоті жовтий.


Ця картопля краще буде рости з поливом і своєчасним внесенням добрив. Має високу стійкість до хвороб і тривалий термін зберігання.7. Картопля «Солоха»


Оригінатор: Інститут картоплярства НААН України. Фіолетові бульби — це не тільки незвично, це ще й дуже корисно! Вміст антиоксидантів в бульбах українського сорту «Солоха» надзвичайно великий. Середньостиглий сорт, має легкий горіховий присмак і вважається делікатесом. Стійкий до більшості захворювань картоплі.


Свій колір бульби зберігають і після термічної обробки. Цей сорт гарно підходить і для смаження, і для пюре.
8. Картопля «Тайфун» (Tajfun)


Оригінатор: Поморсько-мазовецьке виробництво картоплі (Польща). Середньоранній сорт (65-75 днів), який гарно зберігається і вважається ідеальним для виробництва чіпсів, бо зовсім не розварюється. Один з найкращих сортів картоплі за ознакою пристосування до несприятливих умов вирощування. Цьому сорту не страшні приморозки, перепади температур і град. А отже його можна вважати ідеальним для гарантованого урожаю, незалежно від особливостей сезону.


Колір шкірки жовтий, м’якоті – світло-жовтий. Колір не змінюється при відварюванні – бульби не темніють.9. Картопля «Санте» (Sante)


Оригінатор: Agrico (Нідерланди). Середньоранній сорт картоплі (65-75 днів). Підходить для тривалого зберігання. Особливо смачна у вигляді картоплі-фрі. Висока врожайність, тривале зберігання без проростання.

Картопля «Санте» (Sante)

Особливість сорту — стійкість до нематоди, фітофторозу, вірусів. Середня стійкість до парші і чутливість до ризоктоніозу.
10. Картопля «Американка», або «Рання троянда» (Earle Rose)


Один з найстаріших американських сортів, виведений ще в 1861 році! Але і до цього часу вважається еталоном смаку. Середньоранній (70-80 днів). В 20-тих роках минулого століття вирощувався на теренах Радянського союзу в промислових масштабах. Сьогодні користується популярністю лише в дрібних господарствах. Колір шкірки рожевий, колір м’якоті білий (іноді з фіолетовими вкрапленнями).

Картопля «Американка», або «Рання троянда» (Earle Rose)

Особливо підходить для вирощування на супіщаних, суглинистих і торфяних ґрунтах. Великий недолік — як і всі старі сорти, цей сорт картоплі чутливий до більшості хвороб. Врожайність, як і тривалість зберігання – дуже добрі.Що робити з картоплею, якщо багато вродило?


Однозначно, надлишок картоплі можна продати або ж обміняти на першому онлайн ринку - єБазар. Створюйте свою безкоштовну лавку на єБазарі, додавайте товари та отримуйте замовлення.


А який твій улюблений сорт? Залишай в коментарях!


Джерело

380 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі