Пошук
  • єБазарник

Коли і як правильно посадити та виростити гарбуз


Гарбуз – одна з найбільш невибагливих культур. Якщо правильно виконувати всі рекомендації, то вирощувати її стає легко, а корисних властивостей у гарбуза маса.Наприклад, з нього можна приготувати варення, пиріг, кашу…


А це все, в свою чергу, можна буде продати або ж обміняти на єБазарі 🤗


Посадка розсади


Слід відзначити, що посадка гарбуза розсадою – гарантований спосіб одержання багатого врожаю. Гарбуз в цьому випадку стає більш невибагливим до умов вирощування. Пророщувати насіння потрібно близько 25-30 днів. Розсада повинна зростати при кімнатній температурі, вночі не опускаючись нижче 15 градусів. Також варто уникати протягів.


Посадка на відкритому повітрі

Після місяця пророщування, висадка насіння в 2020 році на відкритому повітрі припаде на кінець квітня — травень місяць. Не рекомендується висаджувати гарбузи в період заморозків, так як вони знищать розсаду. Але не варто поспішати, висіваючи насіння раніше терміну 25-30 днів. Якщо ж загроза заморозків наздогнала зненацька – краще накрити насіння плівкою. Оптимальний варіант – трохи перетримати розсаду, перечікуючи період заморозків.

Хорошим грунтом для посадки гарбуза є той, де раніше росли картопля, капуста або цибуля.

Не варто садити гарбузи в ті місця, де раніше росли огірки, кабачки, патисони. Грядки під гарбуз варто підготувати заздалегідь, ще з осені. Розсаду висаджувати в ямки глибиною 10-15 см. При посадці гарбуза потрібно зберігати дистанцію, так як культура гілляста. Садити один від одного потрібно не менше ніж на 60 см, а відстань між рядами повинна зберігатися в 1,5 метра. Після висадки полити теплою водою і засипати сухим грунтом. Гарбуз любить сонячні промені, тому садити в тінь – одна з помилок городників і садівників, так як насіння буде рости набагато довше, а сам плід не встигне дозріти до потрібного терміну. Ще гарбуз не любить вітер, тому багато хто вирощує його в тепличних умовах.


Коли садити гарбузи


З 31 березня по 2 квітня 2020 року в Україні буде зростаючий Місяць, знак Раку. У цей час найкраще садити огірки та гарбузи. Детальніше про посадковий календар на квітень чиатйте за посиланням тут.


Що робити з урожаєм гарбуза


З гарбуза можна приготувати безліч страв: теплі салати, млинці, кашу, крем-суп, запекти гарбуз. Можна приготувати варення, а насіння посмажити або ж зробити з нього олію!

Залишки врожаю можна буде продати або обміняти на платформі єБазар

134 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі